Choď na obsah Choď na menu
 


 Školský vzdelávací program Dúhový strom,

 

 

Zameranie našej školy  vychádza z  vlastných podmienok, z prostredia a regiónu, v ktorom sa nachádzame. Obklopuje nás  prekrásna príroda, ktorá je nevyčerpateľným zdrojom poznania a možností rozvíjať sa.

                                                                                                                                       

Naša materská škola sa nachádza  v oci obklopenej lesmi a lúkami. Žijeme priamo v prírode, materská škola   je mimo hlavnej cesty, na skok od  potôčika, krôčik od lúky a na dotyk od stromov, ktoré nám rastú priamo v školskej záhrade a všade navôkol.

Preto je názov nášho školského vzdelávacieho programu Dúhový strom, lebo žijeme obklopení stromami, ktoré podrastú z roka na rok, tak ako deti, ktoré menia farbu a tvar, tak ako sa u detí menia  vedomosti, postoje a emócie. Preto dúhový, lebo dúha je čosi krásne pestré, nezvyčajné..... a nezvyčajné veci sa deti učia vnímať, pozorovať, obdivovať, ľúbiť a chrániť.

Príroda rastie, kvitne, vonia, spieva, utešuje a uzdravuje. A práve  to všetko potrebuje detská duša.

 

 

 

 

                      Deti – živé kvety zeme
                                                   Maxim
  Gorkij