Choď na obsah Choď na menu
 


Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK

 

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Tak znie názov celoslovenskej zbierky pre seniorov, do ktorej sa v tomto školskom roku zapojí aj naša materská škola. Potešme spolu tieto Vianoce niekoho, kto nečaká od nikoho darček. Spoločne s deťmi naplníme krabice od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babku a dedka v domove SENIOROV. OD 3.11.2022  do 18.11.2022 môžete do materskej školy priniesť pár drobností zo zoznamu a krabicu od topánok. Vyzbierané veci spoločne s deťmi rozdelíme, zabalíme a odovzdáme kontaktnej osobe z Domova seniorov ARCUS v Košiciach, ktorá ich následne odovzdá babkám a dedkom z Domova seniorov.

                                                             Potešme spoločne ich srdcia a vyčarme im úsmev na tvári. 

Pomôcka Ako správne nachystať balíček

Správna krabička by mala byť rovnomerne naplnená a preto by mala obsahovať aspoň po jednej veci z každej z nasledujúcich kategórií.

Čo všetko spadá do danej kategórie ponecháme na Vašej fantázii. Avšak pre usmernenie a inšpiráciu dávame pár tipov.

1. Sladké/Slané Napr.: Horalka, Mila, Fidorka,čokoláda, cukríky, perníčky, tyčinky, krekry, chrumky

2. Zahreje zvnútra Napr: čaj, káva, horúca čokoláda a pod.

3. Zahreje zvonku Napr: šál, šatka, čiapka, rukavice, papuče, ponožky, podkolienky, tielko, a pod.

4. Drogéria/Kozmetika Napr: mydielka, sprchový gél, dezinfekcia rúk, šampón, voňavka, tekuté mydlo, papierové vreckovky, pena na holenie, kolínska, krém, vlhčené utierky.

5. Niečo pekné/milé Čokoľvek čo poteší babičky alebo deduškov, Napr: dobrá knižka, drevené srdiečko, nakreslený obrázok, porcelánový sloník, fotorámik s obrázkom, krížovky, ručná práca a pod.